Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Herbata rumiankowa – właściwości i zastosowanie

Herbata rumiankowa – właściwości i zastosowanie

Herbata rumiankowa lekiem na wszystko. Naturalne herbaty nie da się przedawkować, dlatego polecane są na wiele dolegliwości. Rumianek zawiera bardzo wiele różnych substancji leczniczych. Dzięki jego bogatym bukiecie medycznym ma wiele zastosowań. Poniżej opiszemy kilka z nich.

Rumianek – działanie antyalergiczne

Rumianek jako roślina naturalnie obniża poziom histaminy, dlatego jest jednym z najczęstszych leków na alergie. Może również powodować uczulenia, jednak są różne formy jego stosowania, z tego powodu prawie każdy może ją stosować.

Warto także stosować rumianek jeżeli nie jesteśmy pewni czy jest to reakcja alergiczna czy jej początkowe stany (podrażnienie skóry). Dzięki właściwościom bakteriobójczym oraz przeciwzapalnym rumianek jest doskonałym sposobem na problemy skórne. Zanim udamy się do alergologa lub dermatologa warto przetestować zwykłe napary rumiankowe.

Rumianek – działanie antystresowe

W dzisiejszych czasach duża liczba osób nie radzi sobie ze stresem. Często szukamy rozwiązań stosując tabletki uspokajające. Tabletki uspokajające ziołowe zawierają ekstrakt z rumianku. Tabletki nie bazujące na ziołach mają często negatywny wpływ na organizm. Zamiast przyjmować tabletki, kiedy nie jest to konieczne lepszym rozwiązaniem będzie sięganie po naturalne metody, takie jak herbata rumiankowa.

Herbata rumiankowa
Kliknij i zamów!

Herbata rumiankowa wspomaga pracę układu nerwowego, pomaga się rozluźnić i zrelaksować. Odgrywa kluczową rolę w walce z bezsennością, możemy to sprawdzić na opakowaniach leków. Warto przetestować najpierw metody naturalne, takie jak rumianek.

Rumianek – w walce z bakteriami

Rumianek ma bardzo wiele właściwości antyseptycznych oraz bakteriobójczych, dlatego wspomaga organizm w walce z przeziębieniami. Jest bardzo pomocny przy wszelkiego rodzaju zapaleniach, m.in. polecany przy zapaleniu układu moczowego czy nerek.

Kolejnym zastosowaniem przeciwzapalnych właściwości rumianku jest wykorzystanie go przy gojących się ranach oraz zranieniach. Rumianek jest polecany także na wszelkie infekcje jamy ustnej oraz grzybice.

Rumianek – działanie przeciwbólowe

Substancje zawarte w rumianku pomagają rozluźnić pracę mięśni, są zbawiennym, naturalnym środkiem na bóle brzucha oraz dolegliwości żołądkowe.

Stosowany jest także przy bólach miesiączkowych, nerwobólach, bólach głowy, migrenach oraz bólach uszu.

Podsumowanie

Rumianek można nazwać lekiem na wszystko. Ma bardzo wiele substancji zarówno przeciwzapalnych, bakteriobójczych oraz rozluźniających. Warto sprawdzić czy w naszym domu zawsze znajduje się pod ręką herbata rumiankowa.

Call Now Button