Mieszanki ziołowe i ekstrakty

 • Tarczyca bajkalska pochodzi z Azji Wschodniej i jest rośliną o wszechstronnym zastosowaniu w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Jej korzeń wykorzystywano dawniej w leczeniu astmy, biegunki, przeziębienia, gorączki, infekcji układu moczowego, dny moczanowej, żółtaczki i bólów brzucha. Wspomagano się nim ponadto w przypadku bezsenności i drażliwości, wysokiego poziomu cholesterolu i alergii. Jest to jedno z najważniejszych chińskich ziół, którego historia stosowania sięga ponad 2000 lat. Tarczyca znana była również rdzennej ludności zamieszkującej Syberię i Mongolię. W ostatnich latach roślina ta zdobyła sławę w Europie i w USA jako „cudowny suplement” na wiele dolegliwości. Nie bez powodu, gdyż współczesne badania naukowe potwierdzają jej liczne właściwości prozdrowotne.

  5,00 25,00 
  5,00 25,00 
 • Cytryniec chiński (Schisandra chinensis) naturalnie występuje w północno-wschodnich Chinach i części Rosji. Od setek lat znana jest w tradycyjnej medycynie chińskiej, ze względy na swoje wyjątkowe działanie lecznicze. Przez wielu zielarzy Cytryniec chiński uważany jest za jedną z najbardziej ochronnych roślin leczniczych, które mają wpływ zarówno na ciało, jak i na umysł. Posiada wiele właściwości leczniczych oraz jest wartościowa pod względem kulinarnym. Zawiera witaminę E, substancję wzmacniającą oraz żelazo, miedź, mangan, nikiel, molibden, tytan i cynk, jak również spore ilości magnezu, potasu i fosforu.

  6,00 28,00 
  6,00 28,00 
 • Żeń-szeń stosuje się w Chinach od tysięcy lat jako środek usprawniający prace ciała i umysłu. Aktywne substancje (ginsenozydy) znajdują się w korzeniu tej rośliny i to on właśnie jest podstawą wszelkich ekstraktów z żeń-szenia.

  9,00 43,00 
  9,00 43,00 
 • Skrzyp polny: skrzyp, chwoszczka, kocie ogonki, koński ogon, koszczka, krzemionka, przęstka, strzępka, świńskie orzechy. Roślina wieloletnia, popularna w Polsce, rośnie na glebach podmokłych i bagniskach. Obecność skrzypu wskazuje na silne zakwaszenie podłoża. Surowiec zielarski stanowi nadziemna część rośliny zbierana od czerwca do sierpnia. Skrzyp jest jednym chyba pośród polskich ziół, zawierającym w sobie tak wiele łatwo rozpuszczalnej krzemionki, a więc przyswajalnej przez organizm, oraz sole glinu i potasu, a także mało zbadany związek gorzki i sporo witaminy C.

  3,50 16,00 
  3,50 16,00 
 • Rumianek pospolity jest jedną z najbardziej popularnych roślin leczniczych. Surowiec zielarski  stanowią koszyczki. Rumianek pospolity wywodzi się ze wschodniej części obszaru basenu Morza Śródziemnego; obecnie jest rozpowszechniony niemalże wszędzie. Rośnie również w Polsce

  Małe, biało-żółte kwiaty rumianku posiadają substancje, które rzadko obecne są w świecie roślin. Rumianek posiada przede wszystkim bardzo dużą ilość olejku eterycznego zawierającego związki o wyjątkowych właściwościach leczniczych. W kwiatach znajdują się również flawonoidy, spiroeter, fenolokwasy, fitosterole, poliacetyleny, garbniki katechinowe, gorycze, związki kumarynowe i śluzowe, cholina, witamina C oraz wiele soli mineralnych. Właśnie dzięki tej różnorodności składników rumianek posiada opinię jednej z najbardziej cennych roślin leczniczych.

  2,55 12,00 
  2,55 12,00 
 • Nagietek lekarski (łac. Calendula officinalis) jest jednoroczną często sadzoną rośliną ozdobną. Jest to również jedna z bardziej znanych roślin zielarskich.

  Nagietek lekarski ma podniesione, rozgałęzione łodygi o długości 20–50 cm oraz lancetowate liście. Na końcach łodyg znajdują się kwiatostany w formie koszyczków o średnicy 2-5 cm w kolorze żółtym albo pomarańczowym. Nagietek lekarski zakwita w okresie od czerwca do września.

  Nagietek zdobi ogrody, można go dosypywać do warzywnych oraz owocowych sałatek, jest używany jako barwnik nadający tkaninom intensywny żółty kolor. Nagietek, dzięki niezwykle bogatemu składowi, jest również jedną z bardziej uniwersalnych roślin leczniczych i kosmetycznych. Zawiera saponiny i alkohole triterpenowe oraz ich estry, sterole, karotenoidy, flawonoidy, kumaryny, olejek eteryczny. W płatkach kwiatu znajdują się również związki śluzowe, kwasy organiczne, gorycze, żywice, poliacetyleny i polisacharydy, witamina C oraz sole mineralne.

  4,00 18,00 
  4,00 18,00 
 • Ekstrakt z owoców ostropestu wspomaga ochronę i regenerację wątroby. Ekstrakty z kwiatów kocanki i korzenia mniszka pozytywnie wpływają na funkcjonowanie wątroby. Ekstrakt z ziela solanki pagórkowej posiada właściwości antyoksydacyjne, wspierające ochronę komórek wątrobowych.

  28,99 
  28,99 
 • Ekstrakt z ziela lebiodki (oregano) pozytywnie wpływa na wydolność psychiczną oraz układ sercowo naczyniowy. Ekstrakt z ziela serdecznika przyczynia się do prawidłowej pracy układu nerwowego. Ekstrakty z liści mięty i melisy działają relaksacyjnie, wspomagają odprężenie organizmu.

  28,99 
  28,99 
 • Ekstrakty z owoców dzikiej róży, kwiatów rumianku i owoców ostropestu pozytywnie wpływają na procesy trawienne, dodatkowo ekstrakt z owoców ostropestu wspomaga ochronę i regenerację wątroby. Ekstrakty z liści mięty i korzenia prawoślazu wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego. Ekstrakty z ziela skrzypu polnego i liści pokrzywy przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania układu moczowego. ekstrakt z ziela uczepu pozytywnie wpływa na kondycję skóry. Właściwości oczyszczające zawiera także ekstrakt z ziela wierzbówki kiprzycy, który pozytywnie wpływa na fizyczne i psychiczne samopoczucie.

  28,99 
  28,99 
 • Ekstrakty z korzenia szczodraka krokoszowatego, korzenia tarczycy bajkalskiej, korzenia różeńca górskiego, korzenia żeń-szenia syberyjskiego wykazują działanie adaptogenne – wpływają wzmacniająco na organizm oraz wspierają aktywność umysłową.

  28,99 
  28,99 
 • Zawiera ekstrakt z korzenia łopianu, który pozytywnie wpływa na metabolizm glukozy. Zawiera także ekstrakt z owoców borówki czernicy, która przyczynia się do prawidłowej kondycji naczyń włosowatych i krwionośnych, także tych znajdujących się w gałce ocznej. Ekstrakty z owocni fasoli i ziela skrzypu polnego wspomagają funkcjonowanie układu moczowego. Dodatkowo ekstrakt z korzenia łopianu pomaga zachować zdrową skórę.

  Opakowanie zawiera 30 saszetek.

  28,99 
  28,99 
 • Ekstrakty z ziela skrzypu, ziela uczepu, liści pokrzywy i korzenia łopianu, które pomagają zachować zdrową skórę. Ekstrakt z dzikiej róży posiada właściwości przeciwutleniające – wspiera organizm w walce z wolnymi rodnikami. Dodatkowo ekstrakt z ziela skrzypu pomaga zachować zdrowe włosy.

  28,99 
  28,99