+48 574 727 231
Extra Options

Grzyby prozdrowotne

 • Pniarek obrzeżony (Fomitopsis pinicola) – Huba o wieloletnim owocniku przyrośnięta bokiem do drzewa, którego jest pasożytem. Występuje tylko na półkuli północnej, w Ameryce Północnej, Europie i Azji. W Polsce jest pospolity. Szerokość dochodzi do 40 cm, grubość do 15 cm.Owocniki wieloletnie, wyrastają pojedynczo lub po kilka obok siebie, czasem jeden nad drugim, na martwym lub żywym drewnie drzew iglastych i liściastych.

  5,20 25,00 
  5,20 25,00 
 • Brzoza – rodzaj drzew oraz krzewów należący do rodziny brzozowatych. Rośnie dziko w strefie umiarkowanej w Europie, Azji i Ameryce Północnej. W Polsce najczęściej występuje brzoza brodawkowata.

  Na pniu brzozy często pasożytuje grzyb włókouszek ukośny inaczej nazywany hubą brzozową. Do celów leczniczych stosuje się tak zwane niedoskonale stadium rozwoju huby. Są to narośla sporych rozmiarów pozyskiwane przez cały rok, najlepiej jednak zimą oraz wczesną wiosną.

  Badacze wykryli w nich specyficzne związki trójterpenowe, które swoją budową przypominają glikokortykoidy kory nadnerczy inaczej zwany kwasami poliporenowymi A, B, i C jak również  fitosterole, kwasy tłuszczowe oraz inne składniki.

  6,55 96,00 
  6,55 96,00 
 • Hubiak pospolity (Fomes fomentarius) – Występuje tylko na półkuli północnej. Huba wieloletnia, pasożytująca na drzewach starych lub osłabionych, we wszystkich rodzajach lasów. Jeden z najbardziej pospolitych grzybów prozdrowotnych w naszym kraju.

  6,50 25,00 
  6,50 25,00 

Nasz sklep internetowy to odpowiedź na rosnące zainteresowanie naszych klientów produktami naturalnymi, których skład pełen jest drogocennych właściwości. Grzyby prozdrowotne to kategoria stworzona dla miłośników leśnych smaków i dobrodziejstw z nich pochodzących. W ofercie znajdą je Państwo pod postacią ususzoną, o wielu urokliwych nazwach, które wiele mówią na temat ich pochodzenia, faktury, kształtu lub miejsca występowania. Pośród nich dostępne są takie jak:

Każdy z nich cechuje się innymi właściwościami, o których mogą Państwo przeczytać klikając w wybrane zdjęcie. Tam znajdą też Państwo szczegółowe informacje na temat ich pochodzenia, problemów zdrowotnych, w których mogą wspomóc oraz możliwych sposobach przygotowania. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą grzybów suszonych pozyskiwanych z polskich lasów, będących jednocześnie jednymi z najczęściej tam występujących.