Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Czy warto pić czystek? Zalety picia czystka

Czy warto pić czystek? Zalety picia czystka

Czystek w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularnym ziołem. Wcześniej niewiele osób zdawało sobie sprawę jak wartościowo wpływa na organizm. Jednak z punktu zielarzy i specjalistów jest jednym z najstarszych ziół i ma bardzo szerokie zastosowanie. Jak wiele herbat ziołowych – poprawia odporność, działa przeciwwirusowo, pomaga w walce z przeziębieniami, grypą i anginami. Oczyszcza błonę bakteryjną jak i cały organizm. Ochrania też błonę komórkową. Jednym z bardziej wartościowych właściwości czystka jest działanie przeciwnowotworowe. To ziele pomaga również w odchudzaniu i odmładza skórę.

Czystek na raka?

Czystek pity regularnie może zapobiegać najgroźniejszym z odmian nowotworów: raka jelit, żołądka, płuc, wątroby, trzustki, przełyku, prostaty, gruczołu sutkowego i skóry.

Ma na to wpływ duża ilość polifenolii, która hamuje rozrost i powstawanie komórek nowotworowych. Czystek doskonale pochłania również wolne rodniki, które wpływają na rozwój raka, miażdżycy oraz zapobiega starzeniu się skóry.

Lekarstwo na przeziębienia i grypę

Czystek dzięki swojemu wyjątkowego składowi i substancjom aktywnym doskonale radzi sobie w walce z drobnoustrojami. Dobrze sprawdza się w infekcji górnych dróg oddechowych, świetnie pomaga w zwalczaniu wirusów i bakterii. Pomaga w problemach z zatokami jak i męczącym kaszlu. Jego skuteczność potwierdzają nie tylko opinie zielarzy jak i badania kliniczne. Zostały potwierdzone przed Doktora Vinzenza Nowaka z Dolnej Saksonii w Niemczech. Zostało też udowodnione, że picie czystka pomaga w walce z boreliozą.


Herbata z czystka
Kliknij i zamów!

Na pomoc dla palaczy – czystek usuwa toksyny

Naukowo potwierdzono, że regularne picie herbaty z czystka usuwa z organizmu szkodliwe toksyny. Szczególnie polecany jest osobom palącym, ponieważ usuwa metale ciężkie z organizmu absorbowane z dymu papierosowego i zanieczyszczonego środowiska. Potwierdził to profesor Claus Peter Siegers z uniwersytetu w niemieckim Lübeck w badaniach nad detoksyzacją organizmu. Już po miesiącu regularnego picia naparu z czystka poziom toksycznego kadmu we krwi ulega znacznemu obniżeniu.

Herbata na odchudzanie

Nazwa zioła – czystek wskazuje na to, że wspomaga oczyszczanie organizmu. Herbata z czystka pita regularnie i stopniowo poprawia pracę układu pokarmowego oraz reguluje metabolizm.

Naturalne wybielanie zębów

Napar jak i płukanka z czystka wspomaga higienę jamy ustnej. Regularnie stosowana sprawia, że nasz uśmiech stanie się bielszy nie osłabiając przy tym zębów. Działa antybakteryjne i poprawia naturalną florę bakteryjną w jamie ustnej. Sprawia, że zęby stają się zdrowsze i mniej podatne na choroby dziąseł. Wpływa również odświeżająco na oddech i pomaga pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Sposób na trądzik

Czystek stosowany zewnętrznie oczyszcza cerę i pomaga w poradzeniu sobie z uciążliwym trądzikiem. Działanie antybakteryjne czystka jest w stanie poradzić sobie z trądzikiem, zaskórnikami i wypryskami. Aby osiągnąć taki efekt należy nacierać twarz czystkiem dwa razy dziennie przez miesiąc. Po tym okresie widać już efekty a nasza skóra stanie się oczyszczona z niedoskonałości.

Kiedy widać efekty?

Należy pamiętać, że największe efekty picia czystka widać po około miesiącu regularnego stosowania. Herbatę z czystkiem powinno się pić jak najczęściej. Polecana jest również dla dzieci i kobiet w ciąży. Czystek jest jednym z niewielu ziół jakiego nie da się w żaden sposób przedawkować.

Call Now Button