Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Naturalne sposoby na zmęczenie – lawenda lekarska

Naturalne sposoby na zmęczenie – lawenda lekarska

Lawenda jest dość popularna w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Każdy zna jej zapach i wygląd. Nie jest to jedynie roślina ozdobna ani zapachowa. Ma zbawienny wpływ na układ nerwowy. Jest idealną rośliną dla osób zapracowanych, przemęczonych oraz podatnych na stres. Zioła lawendy można wykorzystać do przygotowania herbaty czy nalewki. Główne zastosowanie ma suszony kwiat lawendy.

Wpływ lawendy na zmęczenie

Wiele osób zastanawia się jak radzić sobie z codziennym zmęczeniem. Lawenda oddziałuje bezpośrednio na układ nerwowy. Reguluje jego pracę oraz pomaga w zachowaniu równowagi emocjonalnej oraz psychicznej. Polecany jest dla osób przepracowanych, podatnych na stres lub będących pod jego długotrwałym wpływem. Jest również świetna w walce z bezsennością. Warto ją pić przed snem, czego dowodem jest jej kluczowe znaczenie w różnych tabletkach nasennych.

Lawenda lekarska
Kliknij i zamów!

Zawsze najlepsze efekty mają metody naturalne i warto jest je wykorzystywać na co dzień, dlatego polecamy ją do spożywania w formie herbaty lawendowej czy też nalewki. Warto wiedzieć, że lawenda jest też idealnym sposobem na dręczące nas pogryzienia przez owady, wystarczy zastosować ją do miejscowo.

Herbata lawendowa

Aby dobrze przygotować herbatę lawendową należy moczyć około 1 łyżeczki ziół lawendy w gorącej wodzie. Pozostawić na 15 min pod przykryciem aby cenne jej wartości nie ulotniły się wraz z parą. W ten sposób przygotujemy aromatyczną herbatę.

Nalewka z kwiatu lawendy

10 g kwiatów lawendy zalewamy 40-procentowym alkoholem w taki sposób aby je całkowicie pokryć. Tak przygotowany płyn odstawiamy na 2 tygodnie. Należy pamiętać aby codziennie nim wstrząsać. Następnie przecedzamy zawartość naczynia.

Nalewkę należy spożywać codziennie jedną łyżkę. Jest ona dobra na wszelkie przeziębienia oraz grypy.

Call Now Button