Dzika róża to pospolity gatunek krzewów z rodziny różowatych. Rośnie dziko na półkuli północnej w strefie umiarkowanej i ciepłej. Rozprzestrzeniła się również w Australii i Nowej Zelandii. W Polsce różę stosowano już od czasów średniowiecza. W postaci naparów używano jej w czasie przeziębień i w chorobach z wysoką gorączką, a także w dolegliwościach wątroby i w czasie biegunek. Przypisywano jej także właściwości chłodzące i osuszające, więc okłady z dzikiej róży stosowano na trudno gojące, ropne rany, na owrzodzenia, oparzenia. Dzika róża proszek to czysta skórka z dzikiej róży zmielona do postaci grubego proszku, którą zażywa się łyżeczką. Proszek z dzikiej róży jest bardzo smaczny, kwaśny i co najważniejsze to czysta i naturalna postać witamin i minerałów.
Dzika róża proszek – według literatury sproszkowana dzika róża posiada właściwości, które były wykorzystywane do łagodzenia poniższych dolegliwości:
- pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych, dziąseł, skóry i zębów,
- pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego,
- pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego,
- pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym ( wspomaga zwalczanie wolnych rodników),
- przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia,
- zwiększa przyswajanie żelaza.
SPOSÓB PRZYGOTOWANIA: Proszek z dzikiej róży stosujemy 2 – 3 razy dziennie po 1 łyżeczce przed jedzeniem, obficie popijając. Proszek można zażywać bezpośrednio lub wsypywać do np. jogurtu. Sugerujemy, aby wziąć do ust łyżeczkę róży i nie połykając jej nabrać płynu, poczekać chwilę, żeby płyn w ustach zmiękczył różę, po czym połknąć ją popijając dodatkowo jak największą ilością płynu.
Informacje zaczerpnięte z Internetu i ogólnodostępnej literatury.