Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Skrzyp polny – właściwości i zastosowanie

Skrzyp polny – właściwości i zastosowanie

Każda kobieta w dzisiejszych czasach marzy o pięknej i naturalnej urodzie. Często wspomagamy się mocno szkodliwymi dla skóry kosmetykami lub wydajemy pieniądze na bezwartościowe suplementy diety. Największe efekty daje korzystanie z możliwości jakimi obdarza nas natura. Sekretem do idealnej urody jest skrzyp polny.

Skrzyp polny, a włosy

Skrzyp polny jest bardzo wartościowym zielem m.in. dzięki bardzo dużej zawartości krzemu. Wpływa dobrze na włosy, zapobiega łamliwości oraz wypadaniu cebulek. Spowalnia proces starzenia się skóry głowy oraz siwienia. Wzmacnia on strukturę włosa, nadaje mu sprężystości i blasku.

Skrzyp polny wykorzystywany jest w kosmetykach takich jak szampony i odżywki do włosów, jednak niewiele osób wie, że kosmetyki kupowane w sklepach mają niewielką zawartość substancji naturalnych w skutek czego nie znajdziemy w nich wielu wartościowych właściwości skrzypu polnego.

Najlepszym sposobem na wykorzystanie jak największej ilości witamin oraz substancji jest sporządzanie herbat ziołowych oraz naparów. Dzięki temu mamy większą szansę na odbudowanie naszych włosów.

Skrzyp polny
Kliknij i zamów!

Skrzyp polny, a skóra

Kolejnym zastosowaniem krzemu znajdującym się w skrzypie polnym jest ogólna poprawa kondycji skóry. Dzięki krzemowi skóra stanie się sprężysta oraz elastyczna, bardziej jędrna. Nasza cera zyska naturalny, zdrowy i młody wygląd.

Najlepiej stosować skrzyp polny w okresie letnim. Zawartości kwasu kawowego sprawia, że nasza skóra zacznie lepiej pochłania promienie UV, dzięki czemu skóra będzie wyglądała na naturalnie opaloną przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka oparzeń słonecznych.

Skrzyp polny, a paznokcie

Kolejnym zastosowaniem krzemionki, której bogactwo znajdziemy w skrzypie polnym jest jej pozytywny wpływ na paznokcie. Wysoka zawartość krzemu
w organizmie wpływa na szybszy porost paznokci, wzmacnia płytkę paznokcia, dostarcza mu odpowiednich substancji odżywczych, dzięki czemu są trwalsze, mniej łamliwe oraz zmniejsza prawdopodobieństwo rozdwajania się paznokci. Dodaje im to naturalnego połysku oraz sprawia, że są mniej podatne na szkodliwości zabiegów kosmetycznych.

Naturalne sposoby zawsze najbardziej zdrowe

Przygotowanie odpowiedniego naparu z ziół jest bardzo proste. Równie wartościowe jest picie gotowych herbat na bazie skrzypu. Należy pamiętać aby zioła kupować w sprawdzonych sklepach zielarskich, unikając sieciówek
i marketów. Specjaliści uważają, że po pół roku od rozpoczęcia kuracji skrzypem ogólna kondycja całego organizmu ulega znacznej poprawie,a pierwsze efekty są widoczne już po miesiącu.

Call Now Button