+48 574 727 231
Extra Options

Zioła dla zwierząt

 • Babka szerokolistna to roślina posiadająca liczne właściwości lecznicze. Jest powszechnie stosowana w medycynie naturalnej. Jest także doskonałym dodatkiem żywieniowym dla królika oraz wszystkich gryzoni: szynszyli, koszatniczki, burunduka, wiewiórki, chomika, świnki morskiej, myszoskoczka, myszy, szczura.

  Numer weterynaryjny: PL2005005p

  7,00 45,40 
  7,00 45,40 
 • Babka lancetowata to roślina posiadająca liczne właściwości lecznicze. Jest powszechnie stosowana w medycynie naturalnej. Jest także doskonałym dodatkiem żywieniowym dla królika oraz wszystkich gryzoni: szynszyli, koszatniczki, burunduka, wiewiórki, chomika, świnki morskiej, myszoskoczka, myszy, szczura.

  Numer weterynaryjny: PL2005005p

  5,00 42,00 
  5,00 42,00 
 • Kwiat nagietka to zdrowy dodatek do diety gryzoni i królików. Ponadto to roślina posiadająca liczne właściwości lecznicze. Jest powszechnie stosowana w medycynie naturalnej. Jest także doskonałym dodatkiem żywieniowym dla królika oraz wszystkich gryzoni: szynszyli, koszatniczki, burunduka, wiewiórki, chomika, świnki morskiej, myszoskoczka, myszy, szczura. Zawiera glikozydy fenolowe, najważniejszym z nich jest salicyna, flawonoidy, kwasy organiczne i sole mineralne.

  Numer weterynaryjny: PL2005005p

  5,40 50,50 
  5,40 50,50 
 • Liście mniszka lekarskiego to przysmak gryzoni. Ponadto to roślina posiadająca liczne właściwości lecznicze. Jest powszechnie stosowana w medycynie naturalnej.

  Numer weterynaryjny: PL2005005p

  4,90 42,00 
  4,90 42,00 
 • Korzeń mniszka to zdrowy dodatek do diety gryzoni i królików. Ponadto to roślina posiadająca liczne właściwości lecznicze. Jest powszechnie stosowana w medycynie naturalnej. Jest także doskonałym dodatkiem żywieniowym dla królika oraz wszystkich gryzoni: szynszyli, koszatniczki, burunduka, wiewiórki, chomika, świnki morskiej, myszoskoczka, myszy, szczura. Zawiera glikozydy fenolowe, najważniejszym z nich jest salicyna, flawonoidy, kwasy organiczne i sole mineralne.

  Numer weterynaryjny: PL2005005p

  5,40 50,00 
  5,40 50,00 
 • Ziele jeżówki purpurowej to zdrowy dodatek do diety gryzoni i królików. Ponadto to roślina posiadająca liczne właściwości lecznicze. Jest powszechnie stosowana w medycynie naturalnej. Jest także doskonałym dodatkiem żywieniowym dla królika oraz wszystkich gryzoni: szynszyli, koszatniczki, burunduka, wiewiórki, chomika, świnki morskiej, myszoskoczka, myszy, szczura. W jeżówce purpurowej zarówno w zielu jak i w korzeniach znajdują się olejki eteryczne, kwasy organiczne m.in. cykoriowy i kawowy, echinakozyd – pochodna kwasu kawowego, flawonoidy – pochodne kwercetyny i kamferolu, seskwiterpeny, izobutyloamidy i inne związki.

  Numer weterynaryjny: PL2005005p

  6,00 36,00 
  6,00 36,00 
 • Liście brzozy to zdrowy dodatek do diety gryzoni i królików. Ponadto to roślina posiadająca liczne właściwości lecznicze. Jest powszechnie stosowana w medycynie naturalnej. Jest także doskonałym dodatkiem żywieniowym dla królika oraz wszystkich gryzoni: szynszyli, koszatniczki, burunduka, wiewiórki, chomika, świnki morskiej, myszoskoczka, myszy, szczura. Zawiera glikozydy fenolowe, najważniejszym z nich jest salicyna, flawonoidy, kwasy organiczne i sole mineralne.

  Numer weterynaryjny: PL2005005p

  3,90 24,00 
  3,90 24,00 
 • Liście maliny to jeden z największych przysmaków królików i gryzoni. Ponadto to roślina posiadająca liczne właściwości lecznicze. Jest powszechnie stosowana w medycynie naturalnej. Jest także doskonałym dodatkiem żywieniowym dla królika oraz wszystkich gryzoni: szynszyli, koszatniczki, burunduka, wiewiórki, chomika, świnki morskiej, myszoskoczka, myszy, szczura. 

  Numer weterynaryjny: PL2005005p

  5,20 44,50 
  5,20 44,50 
 • Brzoza to roślina posiadająca liczne właściwości lecznicze. Jest powszechnie stosowana w medycynie naturalnej. Jest także doskonałym dodatkiem żywieniowym dla królika oraz wszystkich gryzoni: szynszyli, koszatniczki, burunduka, wiewiórki, chomika, świnki morskiej, myszoskoczka, myszy, szczura. To także  jednoskładnikowa i zdrowa przekąska, która jest bardzo cennym źródłem składników mineralnych i witamin.

  Numer weterynaryjny: PL2005005p

  3,90 26,00 
  3,90 26,00 
 • Ziele pięciornika gęsiego to zdrowy dodatek do diety gryzoni i królików. Ponadto to roślina posiadająca liczne właściwości lecznicze. Jest powszechnie stosowana w medycynie naturalnej. Jest także doskonałym dodatkiem żywieniowym dla królika oraz wszystkich gryzoni: szynszyli, koszatniczki, burunduka, wiewiórki, chomika, świnki morskiej, myszoskoczka, myszy, szczura. Ziele bogate jest w witaminę C oraz sole mineralne. Zawiera również flawonoidy, kwasy organiczne, saponiny, garbniki katechinowe, cholinę, związki śluzowe, substancje gorzkie oraz sterole.

  Numer weterynaryjny: PL2005005p

  6,00 55,20 
  6,00 55,20 
 • Jasnota Biała to roślina posiadająca liczne właściwości lecznicze. Jest powszechnie stosowana w medycynie naturalnej. Jest także doskonałym dodatkiem żywieniowym dla królika oraz wszystkich gryzoni: szynszyli, koszatniczki, burunduka, wiewiórki, chomika, świnki morskiej, myszoskoczka, myszy, szczura.

  Numer weterynaryjny: PL2005005p

  8,50 66,00 
  8,50 66,00 
 • Liście leszczyny to jeden z największych przysmaków królików i gryzoni. Ponadto to roślina posiadająca liczne właściwości lecznicze. Jest powszechnie stosowana w medycynie naturalnej. Jest także doskonałym dodatkiem żywieniowym dla królika oraz wszystkich gryzoni: szynszyli, koszatniczki, burunduka, wiewiórki, chomika, świnki morskiej, myszoskoczka, myszy, szczura. 

  Numer weterynaryjny: PL2005005p

  6,50 35,00 
  6,50 35,00 
 • Suszone ziele młodego, zielonego owsa to zdrowy dodatek do diety gryzoni i królików. Ponadto to roślina posiadająca liczne właściwości lecznicze. Jest powszechnie stosowana w medycynie naturalnej. Jest także doskonałym dodatkiem żywieniowym dla królika oraz wszystkich gryzoni: szynszyli, koszatniczki, burunduka, wiewiórki, chomika, świnki morskiej, myszoskoczka, myszy, szczura. Ze względu na wysoką zawartość prowitaminy A, oraz śladowe ilości boru i jodu zielony owies jest szczególnie godny polecenia.

  Numer weterynaryjny: PL2005005p

  7,80 27,50 
  7,80 27,50 
 • „Mieszanka na pasożyty” to mieszanka zwalczająca tę właśnie grupę bakterii, które powodują zaburzenia trawienia, brak perystaltyki jelit, uszkadzają błonę śluzową żołądka, pracę nerek i wątroby. Uporczywe biegunki w hodowli to zmora, która spędza sen z powiek hodowców, badanie kału wykazało duże ilości rzęsistka, bakterii coli i salmonelli. Dobroczynny wpływ na te dolegliwości wykazały następujące zioła: wrotycz, oman, tatarak, orzech włoski wchodzące w skład tej mieszanki. Mieszanka została stworzona na podstawie wiedzy w zakresie ziół i ich zastosowania w hodowli gołębi pocztowych oraz wiedzy z zakresu ornitologii.

  Zastosowanie: Mieszanka zwalcza wirusy oraz bakterię powodujące kokcydiozę, trichomonadoze, cirkowirozę, ospę u gołębi i ptaków hodowlanych.
  Skład: Wrotycz, tatarak, oman, orzech włoski, piołun, mięta, tymianek.

  Numer weterynaryjny: PL2005005p

  40,00 
  40,00 
 • Kora wierzby purpurowej to zdrowy dodatek do diety gryzoni i królików. Ponadto to roślina posiadająca liczne właściwości lecznicze. Jest powszechnie stosowana w medycynie naturalnej. Jest także doskonałym dodatkiem żywieniowym dla królika oraz wszystkich gryzoni: szynszyli, koszatniczki, burunduka, wiewiórki, chomika, świnki morskiej, myszoskoczka, myszy, szczura. Zawiera glikozydy fenolowe, najważniejszym z nich jest salicyna, flawonoidy, kwasy organiczne i sole mineralne.

  Numer weterynaryjny: PL2005005p

  7,40 47,00 
  7,40 47,00 
 • Korzeń pietruszki to zdrowy dodatek do diety gryzoni i królików. Ponadto to roślina posiadająca liczne właściwości lecznicze. Jest powszechnie stosowana w medycynie naturalnej. Jest także doskonałym dodatkiem żywieniowym dla królika oraz wszystkich gryzoni: szynszyli, koszatniczki, burunduka, wiewiórki, chomika, świnki morskiej, myszoskoczka, myszy, szczura. 

  Numer weterynaryjny: PL2005005p

  6,20 60,00 
  6,20 60,00 
 • Oregano zawiera do 3% olejku, bogatego w fenole, jak karwakrol i tymol, których ilość może sięgać do 60%. W olejku znaleziono też octan tymolu i p-cymen. Poza tym zawiera seskwiterpeny, katechinę, kwasy fenolowe oraz flawonoidy.

  Oregano ma działanie bakteriobójcze oraz wysoką zawartość olejków eterycznych. Jego dodatek do paszy dla krów hamuje wytwarzanie metanu przez bakterie żyjące w żwaczu, co zmniejsza emisję tego gazu do atmosfery. Poprawia również zawartość kwasów tłuszczowych w mleku i jego smak.

  Oregano stosowane jako dodatek do diety drobiu, wpływają na poprawę parametrów produkcyjnych i zdrowotnych ptaków oraz wpływa korzystnie na układ odpornościowy, pokarmowy oraz poprawia smakowitość i zapach paszy.

  Numer weterynaryjny: PL2005005p

  19,50 99,50 
  19,50 99,50 
 • Fiołek trójbarwny, zwany popularnie bratkiem polnym, należący do rodziny fiołkowatych to roślina roczna bądź dwuletnia, pospolicie występująca na całym obszarze umiarkowanej strefy klimatycznej Europy i Azji. W Polsce spotkać go można na polach i przydrożach, gdzie występuje w wielkiej obfitości.

  Fiołek trójbarwny jest cenną rośliną leczniczą. Surowiec zielarski stanowi ziele. Wyodrębnić w nim można m.in.: saponiny, flawonoidy — wiolakwercetynę, kwercetynę, rutynę oraz śladowe ilości olejku eterycznego.

  Nasz bratek trójbarwny to starannie wyselekcjonowane zioło, które jest nie tylko smaczne, ale również posiada liczne właściwości lecznicze, wpływając pozytywnie na zdrowie i dobre samopoczucie Twojego pupila.

  Numer weterynaryjny: PL2005005p

  6,00 36,00 
  6,00 36,00 
 • „Łopian i rokitnikpowoduje znakomity wzrost w stadzie nastroju gołębi. Gołębie stały się żywsze, wesołe, skore bardziej do latania, wykazują również szybszy lot na treningach (wzrost prędkości). W pierwszych tygodniach okresu lęgowego samce wykazują większy popęd seksualny, wynikiem tego zachowania jest kozieradka wchodząca w skład mieszanki. Mieszanka ta ma również doskonałe zastosowanie podczas samego już wychowu młodych ptaków, obecne w mieszance glikozydy, garbniki, sole mineralne oraz białko wykazują duży przyrost masy ciała ptaków. W każdym okresie hodowlanym w którym podczas 1 roku testowano mieszanki efekty były zaskakujące. Całkowicie pozbyto się problemu z biegunką, poprawiła się zdecydowanie funkcja nerek i wątroby, oczyściła się krew a przy tym poprawiło to zdecydowanie funkcje górnych dróg oddechowych. Mieszanka została stworzona na podstawie wiedzy w zakresie ziół i ich zastosowania w hodowli gołębi pocztowych oraz wiedzy z zakresu ornitologii.

  Numer weterynaryjny: PL2005005p

  51,50 
  51,50 
 • „Dziewanna i lipa” jest to mieszanka składająca się z 9 ziół. Kombinacja mieszaniny pewnych ziół wykazywała podczas testów działanie antybakteryjne na drogi oddechowe w których wcześniej został wykryty gronkowiec. Ta sama mieszanka skomponowana jako napar miała działanie 40% skuteczniejsze niż susz podawany z olejem lnianym. Została stworzona na podstawie wiedzy w zakresie ziół i ich zastosowania w hodowli gołębi pocztowych oraz wiedzy z zakresu ornitologii.

  Numer weterynaryjny: PL2005005p

  48,00 
  48,00 

Jako sklep z różnego rodzaju produktami pochodzenia naturalnego, nie mogło u nas zabraknąć także ziół dla zwierząt, które są ich podstawowym elementem żywienia. Wśród propozycji znajdą Państwo:

Zioła dla zwierząt takie jak suszone liście czy korzenie świetnie sprawdzą się w przypadku gryzoni, które lubią chrupać zdrowe i naturalne pożywienie, pochodzące wprost z natury. W naszej ofercie coś dla siebie znajdą jednak także ptaki hodowlane np. gołębie. Dla nich przygotowaliśmy specjalne, drobne mieszanki z takich roślin jak: dziewanna i lipa, łopian i rokitnik, oregano i lebiodka, cząber i mięta. Klikając na wybraną mieszankę dowiedzą się Państwo więcej na temat jej dobroczynnych właściwości. Dzięki szerokiemu wyborowi naszych produktów gwarantujemy, że znajdą Państwo mieszankę, która spełni wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych mniejszych przyjaciół.